čtvrtek 22. srpna 2013

Zveme vás na divadelní představení

Škola Malého stromu, Krásná - fara, 15. září 2013, 17 hodin

Je nám potěšením pozvat vás na divadelní představení Škola malého stromu.

Autor: Forrest Carter,
Dramatizace: Iveta Dušková,
Hrají: Petra Bílková, Iveta Dušková
Hudba: Pjér La´Šéz

Dojemný příběh indiánského chlapce jménem Malý strom z kmene Čerokí, kterého po smrti svých rodičů vychovávají svérázný dědeček a moudrá babička v duchu indiánských tradic. Vedou svého vnuka k pochopení indiánské Cesty „Ber jen tolik, kolik doopravdy potřebuješ“ a k poznání, že nejen člověk, ale i stromy, zvířata, potok a dokonce i hvězdy mají svou duši, kterou musí nejprve pochopit, aby ji pak mohl milovat. Protože láska a pochopení jsou jedno a totéž.

Příběh odhaluje propastný rozdíl mezi západní filozofií bílého muže, jenž se snaží vše kolem sebe podmanit a zotročit, a mezi svobodnou a moudrou filozofií indiánů, pro něž vše živé i neživé je součástí matky Země, a tu je nutno chránit a respektovat.

Hravou, jemnou a humornou formou tak na jevišti vzniká svět, kde stromy mluví, vítr zpívá a kde přídomek naivní nemusí znamenat hloupý. Představení je vhodné pro starší děti a mládež. Vzniklo na motivy stejnojmenné knížky amerického spisovatele indiánského původu Forresta Cartera.

Představení je vhodné především pro starší děti.

Počet míst je omezen kapacitou prostoru, zájemcům nabízíme možnost rezervace vstupenky e-mailem na krasnohled@centrum.cz

Divadlo je součástí programu krásenské Podzimní pouti, chystané na nedělní odpoledne 15. září 2013:
Podzimní pouť, Krásná u Jablonce nad Nisou, 15. září 2013 - program


Žádné komentáře:

Okomentovat