sobota 2. června 2012

Dětský den na Krásné 2012


Přestože nám v tomto termínu konkurovala řada dalších oblíbených a zajímavých akcí, fara na Krásné byla v sobotu 2. 6. 2012 opět plná! Hlavním tématem krásnohledského dětského dne byla TVORBA. Děti se staly aktivními tvůrci, ale také diváky a posluchači. Pestrý program zahájila divadelnice Jarmila Enochová (divadlo Rolnička z Liberce) divadelním představením s názvem Jarní dračí pohádka. Protože počasí bylo lehce sychravé a krásensky větrné, musel se obří nafukovací drak vejít do farní jídelny! V horních prostorách probíhaly tvořivé dílny a knižní bazar. Členové o. s. Krásnohled provětrali své domácí knihovny a za symbolickou cenu (asi tak dvou rohlíků) nabídli návštěvníkům akce ke koupi řadu úžasných, ale i úsměvných knížek. Opuštěná fara najednou spíš připomínala útulný obývák a nás velmi potěšil pohled na začtené dospěláky, jež děti tahaly za rukáv se slovy „už můžeme jít, už to mám vyrobené“. V dílničkách si děti mohly vytvořit vlastní knížku, ozdobnou knižní záložku, pohrát si se sklíčky či korálky.

Perlou mezi dílničkami byla hudebně-řezbářská dílna Sociálního ateliéru Tilia (Nová Ves nad Popelkou). Děti si mohly zahrát na unikátní hudební nástroje (např. metalofon z ušlechtilé oceli, litofon, ozvučná dřeva, kantely, tónové harfičky či lyru z jilmového dřeva) nebo vzít dláto do ruky a na řezbářském ponku si zkusit přeměnit kus dřeva třeba v misku. Venku před farou probíhala výroba ručního papíru pod vedením brněnské
výtvarnice Hanky Bártové. Z různě barevných směsí si děti odlévaly na velká síta nejrůznější motivy a pak čekaly, až jim jejich kousek barevného papíru zaschne a budou si ho moci ze síta sloupnout.

Hostem Dětského dne na Krásné byla spisovatelka nejen dětských knih, paní Petra Braunová z Prahy (např. Ema a kouzelná kniha, Tramvaj plná strašidel, Rošťák Oliver, Pozorovatelka aj.). Nejprve dětem četla ze svých knih a pak jim povídala o tom, co všechno musí spisovatel udělat, než se knížka dostane až ke čtenářům. Děti byly paní spisovatelkou unešené, a tak se po autorském čtení podepisovalo, prohlíželo, nakupovalo, a když děti paní Braunovou propustily, mohli si s ní podebatovat ještě rodiče.

Dětský den na Krásné 2012 - plakát


Dětský den na Krásné 2. 6. 2012 - pohádka

Dětský den na Krásné 2. 6. 2012 - pohádka

Dětský den na Krásné 2. 6. 2012 - ateliér Tilia

Dětský den na Krásné 2. 6. 2012 - ateliér Tilia - ruční papír

Dětský den na Krásné 2. 6. 2012 - ateliér Tilia

Dětský den na Krásné 2. 6. 2012 - spisovatelka Petra Braunová

Dětský den na Krásné 2. 6. 2012 - spisovatelka Petra BraunováŽádné komentáře:

Okomentovat