neděle 27. listopadu 2011

Advent na Krásné 2011


Již počtvrté jsme uspořádali v areálu kostela sv. Josefa a fary na Krásné akci „Advent na Krásné“. Termín konání připadl jako vždy na první adventní neděli, tentokrát tedy na 27. listopadu 2011. A co všechno jste mohli na Kittelovsku zažít?

Bohatý program otevřela Čertovská pohádka v podání úžasné divadelnice, paní Jarmily Enochové z divadla Rolnička (Liberec). Bojácný čert, vytvořený v průběhu představení z obyčejného koštěte, v dětech rozhodně neměl vzbudit strach. Naopak – děti se smály a zpívaly, až se fara otřásala. Krátce po poledni se farou rozezněly čertovské říkanky a písničky, které nám předvedly předškolní děti ze ZUŠ v Jablonci nad Nisou pod vedením paní Jarmily Klokočníkové. Následovalo hudební pásmo DPS Zvoneček při ZŠ Liberecká v Jablonci nad Nisou (pod vedením paní učitelky Hudské a paní učitelky Antonínové), stěžejní část jejich vystoupení patřilo minioperce Budulínek z pera Z. Svěráka a J. Uhlíře.

Kulturní program jako vždy doplňovaly rukodělné a výtvarné dílničky pro děti i rodiče. Rádi bychom takto poděkovali všem dobrovolnicím, které opakovaně nabízejí svůj um a ukazují dětem (ale i nám, dospělým), co všechno se dá vyrobit z jednoduchých a běžně dostupných surovin a materiálů. A tak se tentokrát stříhalo a lepilo, aby vznikl sněhulák či jednoduchá vánoční ozdoba ze slámy a hoblin, odlévaly se svíčky z včelího vosku, vily se staročeské vinše… A také jsme poprvé mohli obdivovat zručnost známé liberecké výtvarnice paní Plátkové v dílně nazvané „perník našich předků“.

Novinkou byl bazar starých či okoukaných vánočních ozdob. Zatímco někteří dospěláci se nad pozapomenutými ozdobami lehce dojímali, děti směňovaly tak, že v bazaru odpoledne nezbylo nic.
Podruhé jsme pozvali na faru paní lektorku Svobodovou, která pod záštitou základní organizace Českého svazu včelařů z Huntířova n. J. dětem i dospělým poutavě vyprávěla o životě včel. Zatímco na faře se žilo včelami a včelími produkty, na zahradě za kostelem čekali dva koníci, aby na svém hřbetě povozili nadšené děti.

Poměrně klidnou část programu ale přesně ve tři hodiny odpoledne vystřídalo čertovské dupání a řinčení řetězu. Všeobecný hlahol se přenesl z fary ven a tam už děti vítal Mikuláš s andělem. Po nadílce promluvil o předvánočním čase pan farář Jan Jucha. Akci jsme ukončili rozsvícením vánočního stromu a společným zpěvem koled.

Děkujeme všem, kteří nám s upořádáním akce pomáhali, a podíleli se tak na skvělé atmosféře. Děkujeme ale také všem dětem, jejich rodičům a prarodičům, a ostatním návštěvníkům že nám zachovávají přízeň a svou dobrou náladou přispívají k výjimečnosti tohoto adventního setkání.

Akci „Velikonoce na Krásné“ a „Advent na Krásné“ pokaždé navštíví přibližně 200 návštěvníků.

Advent na Krásné 2011 - plakát


Advent na Krásné 27. listopadu 2011 - pohádka

Advent na Krásné 27. listopadu 2011 - tvořivé dílničky

Advent na Krásné 27. listopadu 2011 - tvořivé dílničky

Advent na Krásné 27. listopadu 2011 - tvořivé dílničky

Advent na Krásné 27. listopadu 2011 - Mikulášská nadílka

Advent na Krásné 27. listopadu 2011 - rozsvícení vánočního stromku

1 komentář:

  1. Překontrolovat eToro, největší sociální investiční síť na světě, kde 1,000,000y klientů vydělávají kopírováním obchodních rozhodnutí našich nejlepších obchodníků.

    Kolektivní rozum - Obchodníci, kteří využívají eToro's CopyTrader™, mají o 60 % větší pravděpodobnost výhry

    Otevřené obchody na eToro: 227,651,647

    OdpovědětVymazat